Co to jest ŁÓŻKO KONTYNENTALNE?

Ostatnio dużą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne, można spotkać je w wielu sypialniach. Wyglądają ekskluzywnie i dostojnie. Jednak dużo osób nie wie co to znaczy...

Klasyczne łóżko, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, składa się z ramy oraz materaca. To najczęściej spotykane rozwiązanie.


Łóżko kontynentalne– tapicerowane łóżko na nóżkach, które składa się ze sprężynowego materaca umieszczonego na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi (tzw. boxspring). W handlu dostępne są łóżka kontynentalne jedno i dwuosobowe w różnych rozmiarach, ze szczytem górnym i dolnym lub tylko wezgłowiem.
Takie łóżko to przede wszystkim wygoda i spokojny sen, po którym budzisz się naprawdę wypoczęty. Meble te są nie tylko piękne i ponadczasowe, ale także bardzo wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w domu, jak i w hotelu. Komfort to zasługa odpowiedniego materaca i toppera wyprodukowanego z naturalnych materiałów, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i wchłania nadmiar powietrza, sprzyjając spokojnemu snu. Naturalna jest także podstawa skrzyniowa wykonana z wyselekcjonowanych kawałków drewna.

Wygodę zapewniają odpowiednio dobrane materace, które dopasowują się do kształtu ciała, a dokładnie krzywizn kręgosłupa, i zapewniają jego optymalne ułożenie. Również podstawa łóżka dopasowana jest twardością do anatomicznej budowy człowieka. Całości dopełnia nowoczesne i stylowe wezgłowie. W wyborze tego elementu można pozwolić sobie na małe lub większe szaleństwo - kolor, kształt, faktura zależą od naszej fantazji i stylu wnętrza, do którego chcemy dopasować mebel. Wśród propozycji, jakie przygotowała dla swoich Klientów fabryka mebli Dom-Art-Styl znajdziemy przykładowo wezgłowia pikowane w dowolne kształty, czy wezgłowia podświetlane. Nowoczesne wezgłowia panelowe na ścianę mogą znaleźć się nie tylko za łóżkiem, ale także stanowić ozdobę ściany, studia, biura czy barku. Takie wezgłowie wykonać można prawie w każdej tkaninie, także w skórze lub eko-skórze.
Łóżko kontynentalne z tapicerowanym wezgłowiem zupełnie odmieni twoją sypialnie, a być może i Twoje życie, gdyż zaznasz snu i komfortu, jakiego doświadcza się w świecie prawdziwego luksusu!


Jak to wygląda od technicznej strony....

 

materacŁóżka kontynentalne mają dość rozbudowaną konstrukcję 

- bazę stanowi materac sprężynowy, który jest umieszczany na drewnianym stelażu. W środku znajdziemy albo klasyczne sprężyny, albo sprężyny kieszeniowe. To podstawa na której kładzie się
- materac właściwy. Także zbudowany ze sprężyn bonellowych bądź sprężyn kieszeniowych. Ta część łóżka jest już ruchoma i możemy na przykład zmieniać jej strony lub zdejmować pokrowiec do prania. Na niego z kolei nakłada się także niekiedy

- materac nawierzchniowy czyli topper. To najcieńsza warstwa, która ma chronić całość przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Zaletą toppera jest to, że szybko i łatwo można zdjąć pokrowiec do prania.

Proponujemy Państwu szeroki wybór Łóżek kontynentalnych z DomArtStyl, które wyróżniają się wysoką jakością i wyjątkowym designem.

ZAPRASZAMY